Usługi

Informatyka śledcza, monitoring komputerów, telefonów

Informatyka śledcza, monitoring komputerów, telefonów

Postępująca cyfryzacja życia codziennego daje coraz większe możliwości zdalnej komunikacji, zdobywania wiedzy, rozwijania hobby czy też rozszerzania kontaktów towarzyskich. Oprócz zalet istnieją też poważne zagrożenia, na które narażeni są użytkownicy, w szczególności młodzież i dzieci, nie do końca świadome ciemnej strony internetu. Monitoring czynności podejmowanych na komputerze pozwoli mieć pewność, że dziecko nie padnie ofiarą pedofila, nie będzie przeglądało stron erotycznych, bądź zawierających przemoc czy niezgodne z naszym życzeniem treści.
Jeśli prowadzimy firmę, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób użytkowany jest sprzęt udostępniany naszym podwładnym. Czy w czasie pracy nie dochodzi do nadużyć. Czy nie jesteśmy ofiarą nieuczciwych praktyk.
Aby trzymać rękę na pulsie, warto skorzystać z proponowanych przez nas rozwiązań.
Kontrola komputerów w firmie lub nadzór zachowania dziecka w sieci.
Zapis wciśniętych klawiszy, robienie zrzutów ekranu i zapisywanie wszelkich dyskusji na chatach i w innych miejscach. Monitorowanie tylko wybranych zachowań, podsłuch otoczenia komputera, a nawet monitoring używanych programów i aplikacji.